Skip to main content

Apartamenty

Czym różni się projekt apartamentu od projektu zwykłego mieszkania lub takiego o podwyższonym standardzie?

Zarówno tworząc wnętrze nowoczesnego apartamentu czy też standardowego mieszkania, mamy do czynienia z identycznym procesem projektowym. Różnica przejawia się w sposobie wykończenia danej przestrzeni, tego jakie materiały zostaną użyte we wnętrzu oraz jakie zostanie wybrane wyposażenie. Co tak naprawdę cechuje apartamenty? Przede wszystkim ogromna przestrzeń, której mamy pod dostatkiem, w tym wysokie kondygnacje i rozwinięta infrastruktura. Dodatkowo można się spotkać z opinią, iż apartamentem, pełnoprawnie można nazwać mieszkanie o pow. powyżej 80 m2, natomiast wszystko poniżej klasyfikuje się do miana mieszkania lub luksusowego mieszkania.

Biorąc pod uwagę powierzchnię wnętrza apartamentu, zadanie projektowe nie jest łatwe. Pomocne może się okazać zlecenie takiej usługi specjalistom. Jednak co zyskujemy decydując się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim możemy mieć pewność, że architekt doradzi nam jakie rozwiązania będą dla nas najlepsze, zapewniając przy tym wysoki komfort i niepowtarzalny efekt finalny.

GRAFIK

Na czym polega aranżacja apartamentu?

Projektowanie wnętrz apartamentów skupia się na: wyborze odpowiednich materiałów, które zagwarantują trwałość oraz oddaniu niepowtarzalnego klimatu wnętrza poprzez personalizację pod własne potrzeby (tutaj pomocna może okazać się pomoc doświadczonych projektantów, którzy wykonają kompleksowy projekt wnętrza apartamentu w oparciu o nasze inspiracje i potrzeby).

Nowoczesne apartamenty słyną z minimalizmu, przestrzeń jest zagospodarowana tak, by wyeksponowane zostały wszystkie potrzebne i niezbędne rzeczy, podczas gdy dodatki są ograniczane do minimum. Dzięki takiemu zabiegowi wprowadzamy do wnętrza więcej harmonii i ładu, które nie będą zaburzane np.: krzykliwymi dekoracjami.

Można powiedzieć, że o elegancji takiego wnętrza decyduje w dużej mierze prostota połączona ze spersonalizowanymi elementami wyposażenia. Podczas aranżacji warto przemyśleć czego oczekujemy od naszego apartamentu, pozwoli nam to wyodrębnić wszystkie cechy jakie chcielibyśmy uwydatnić w przyszłym projekcie.

Kluczowym elementem może również okazać się wybór odpowiednich materiałów, oraz mebli i wyposażenia. Podobnie jak w przypadku wyposażenia również kolorystyka ma duży wpływ na odbiór danego wnętrza. Jasna bądź stonowana kolorystyka wnętrza będzie dobrym wyborem.

Projektowanie wnętrza apartamentu polega zatem na zebraniu tych wszystkich informacji wraz z jasnym określeniem dominującego stylu wnętrza, dzięki temu będziemy w stanie odpowiednio skomponować całą przestrzeń w spójny sposób. Aranżacja wnętrza to także zbiór wielu analiz, które będą w stanie zobrazować nam np.: nasłonecznienie we wnętrzu, która pomoże podczas podejmowania decyzji o kolorystyce wnętrza.